Header Adresa

Odstartovala komunikační kampaň zaměřená na podporu ředitelů a ředitelek škol


Náročnost pozice ředitele nebo ředitelky školy, ucelená podpora jejich profesního rozvoje a zvyšování kvalifikace nebo inspirativní příběhy úspěšných lídrů škol, jsou součástí komunikační kampaně „Vedeme školu“, kterou spouští Národní pedagogický institut (NPI ČR) v dubnu a květnu. Kampaň bude akcentovat téma pedagogického leadershipu a problematiku s ním spojenou, ale má také řadu praktických výstupů v podobě nového webu, tematických podcastů nebo dalšího čísla časopisu o moderním vzdělávání – EduRevue. 
NPI ČR rovněž otevírá nábor do dvou kvalifikačních studijních programů – Lídr školy a Ředitel manažer – určených pro ředitele a ředitelky škol nebo pro učitele, kteří se na tuto roli teprve připravují. Studijní program Lídr školy je nově koncipovaný jako intenzívní dvouleté studium, které povedou špičkoví experti z oblasti vzdělávání a zkušení ředitelé a ředitelky všech stupňů škol. Program Ředitel manažer je již osvědčený vzdělávací produkt z dílny NPI ČR. 
„My touto kampaní chceme pomoci ředitelům a ředitelkám, aby se stali výjimečnými, aby inspirovali své kolegy, zajišťovali bezpečné klima školy a podporovali kulturu školy. Chceme podpořit manažery škol, aby dokázali dovést žáky k jejich osobnímu maximu. V kampani zdůrazňujeme především praktičnost informací, aby byli ředitelé a ředitelky schopni dobře připravit vizi managementu školy,“ řekl ke kampani ředitel NPI ČR Ivo Jupa. 
V rámci kampaně „Vedeme školu“ byl také spuštěn nový webový portál https://vedemeskolu.npi.cz/, který je klíčovým informačním rozcestníkem k tématu řízení školy a každý zájemce zde najde množství praktických informací a doporučení.

Datum přidání: 2024-04-22

stahuj

Copyright © 2024, aTre v.o.s. Všechna práva vyhrazena.