Header Adresa

Garantovaný plat 130 % průměrné mzdy budou mít jen učitelé, schválili poslanci


Učitelé mají mít od příštího roku garantovaný plat kolem 130 procent průměrné mzdy. Počítá s tím v pátek poslanci schválená novela školského zákona. Navýšení se netýká dalších pedagogických pracovníků, jak to původně zamýšlela vláda. Zúžení jen na učitele kritizovala opozice, školské organizace i odbory. Novelu nyní posoudí Senát. 
„Je to skutečný začátek změn v českém vzdělávacím systému. Pakliže chceme začít změny, tak musíme začít u učitelů. Učitelé budou jediná profese, která to bude mít garantováno v zákoně,“ řekl novinářům po schválení novely zákona o pedagogických pracovnících poslanec a exministr školství Petr Gazdík (STAN). Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný doplnil, že zákon „garantuje objem peněz na platy učitelů v rámci celé České republiky“. 

Zdroj: MENŠÍK, Jan. Garantovaný plat 130 % průměrné mzdy budou mít jen učitelé, schválili poslanci - Novinky. [online]. Copyright © 2003 [cit. 24.04.2023]. Dostupné z: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-garantovany-plat-130-procent-prumerne-mzdy-budou-mit-jen-ucitele-schvalili-poslanci-40429386.

Datum přidání: 2023-04-24

stahuj

Copyright © 2024, aTre v.o.s. Všechna práva vyhrazena.