Header Adresa

Návrh pandemického ředitelského volna čeká v senátu


Poslanci schválili návrh ministra školství Petra Gazdíka ohledně pandemického ředitelského volna, díky kterému by ředitelé škol mohli flexibilně reagovat na epidemickou situaci ve své škole. 

Ihned po projednání bodu kontaktoval ministr školství vedení senátu s prosbou, aby byl bod na jednání horní komory zařazen v co nejkratším termínu, a to v zájmu ředitelů škol, ale i žáků a rodičů. Díky komunikaci se sněmovní legislativou zamířil návrh do Senátu již týž den (26. 1.), ač se tak standardně děje v rozsahu dvou až tří dnů. Předseda senátu nicméně ministra školství informoval, že návrh přednost nedostane a bude projednán v příštím týdnu. 

Školy, které v současné době řeší obtížnou situaci kvůli variantě omicron a čekají na schválení 10 dnů pandemického ředitelského volna, mají v tuto chvíli ještě možnost požádat ministerstvo školství o změnu organizace školního roku. MŠMT z tohoto důvodu navýšilo kapacity příslušného odboru tak, aby se proces co nejvíce urychlil. Jedná se navíc o možnost, která generuje rodičům nárok na ošetřovné.

Datum přidání: 2022-01-31

stahuj

Copyright © 2024, aTre v.o.s. Všechna práva vyhrazena.